Ви є тут

Розгром


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитатизавантажити книгу «Розгром» автора Багряний І.П. у форматі fb2 на ваш телефон, Android, iPhone, iPad або читання в Інтернеті безпосередньо на сайті. Багато сайтів використовують урізані версії книг і в якості зберігання книги Per-to-Per мережі (тобто віддають користувачу torrent файли). У нас завжди повна версія книги. Ми також не використовуємо такий варіант завантаження книг як .torrent, вам не потрібно використовувати сторонні програми (наприклад, uTorrent). Книги зберігаються в архіві і доступні по прямому посиланню.


Багрянівська повість-вертеп “Розгром” є синтетичною у жанровому відношенні: вона складається з розгорнутого ліро-епічного зачину, п’яти відслон, поєднаних “павзами-антрактами”, тобто інтермедіями, а також своєрідного епілогу. 
У розлогому заспіві, що складається з чотирьох розділів, автор відтінює жанрову природу свого витвору. Він поєднує різні плани зображення й осмислення подій, про які йтиметься у власне вертепному дійстві: кінематографічні ефекти й анімаційні прийоми, ліричні відступи й публіцистичні вкраплення, епічне начало й сценічні знахідки. Письменник запрошує до лялькової гри і водночас до “життєвої невигаданої трагедії”. 
Своєрідним ключем до розуміння і жанрової структури твору, і його змістового наповнення є четвертий (останній) розділ зачину, де Іван Багряний, користуючись вертепним інструментарієм, дає оцінку абсурдності й хаотичності сучасної йому сценічної постановки в планетарному масштабі, в центрі якої фатально опиняється його багатостраждальна й незнищенна Батьківщина. 
“…Ім’я тому плацдармові, цілому тому театрові — У к р а ї н а… 
На цім плацдармі, в цім, власне, театрі й відбулася перша і справжня, історична ця вистава, цей карколомний вертеп. І вже його не можна так поставити наново, бо в його поставі брав участь цілий світ. Потім все рухнуло. Режисер переляканий утік. Він утік зразу після прем’єри…” 

Автор творить свій “химерний т е а т р”. Це дійство, пропущене крізь власне світобачення, через порухи серця. Тому це “мінливий і хисткий, і найбільш документальний театр моєї дзвінкої самоти”. Письменник-патріот, митець-людинолюб дистанціюється від ошаленілого режисера, котрий спровокував світове дійство, запустив у хід незворотні процеси – та й легковажно чи бездумно щез, нажаханий та розгублений. Завдання автора (і водночас оповідача) – “випустити ті ляльки, що з’являючись на бозна-якому плані, метушаться і скачуть, нагадуючи чомусь урухомлених олив’яних солдатиків”. Таке порівняння зовсім невипадкове, адже йтиметься про часи Другої світової війни, в полум’ї якої загинули мільйони. 

“Це — в е р т е п. 
Велетенський і ще не бачений вертеп, де збожеволілий режисер, знехтувавши всі закони театральної штуки, урухомив раптом усе зразу”. 
Письменник-оповідач змушений перебрати на себе функції режисера, що зник, чи хоча б пересічного регулювальника. Ще більше, ніж у попередніх драматичних творах, у “Розгромі” відчувається постійна присутність автора в самій тканині цього полотна, безпосередня дотичність до подій, що відбуваються. “Власне мій вертеп вже не потребує режисера, як не потребує й сценарія. Я просто випускаю весь той хаос в тій послідовності, як він був, і лише регулюю рух, як той поліцай на перехрестях війни. Все мусить іти за порядком”. Тут же вияскравлюються принципи відбору матеріалу для дійства, означується мистецьке і громадське кредо драматурга: “Я пильную історичної правди. Я намацую ледве вловний каркас в тім хаосі – каркас системи, мережу послідовності й логічного зв’язку, складний стрижень життьової невигаданої трагедії. А намацавши його, я відкриваю заслону”. 

У повісті постає доля українська родина Урбанів, як утілення самої України з її 
трагедією – балансуванням на лезі меча між двома імперськими монстрами – 
гітлерівською Німеччиною та сталінським Радянським Союзом. Це конфлікт 
між життєлюбною і гордою Україною, уособленням якої є Ольга Урбан, та її зловісними нищителями, в ролі яких виступають гітлерівські офіцери. 

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи