1. Безпека людини - невід'ємна складова характеристики стратегічного напряму розвитку людства. Концепція ООН про сталий людський розвиток. Європейська програма навчання у сфері наук з ризиків.
2. Безпека життєдіяльності як наука і навчальна дисципліна. Характеристика та аналіз основних понять в безпеці життєдіяльності.
3. Безпека життєдіяльності і споріднені науки та навчальні дисципліни. Генеалогічне дерево наук, що займаються питаннями безпеки життєдіяльності.
4. Джерела небезпеки та їх класифікація. Серйозність та ймовірність небезпек. Класифікація небезпек - перший крок до забезпечення безпеки. Небезпеки очевидні і приховані.
5. Системний аналіз та його застосування у безпеці життєдіяльності. Системно-структурний підхід і безпека життєдіяльності.
6. Система "людина - життєве середовище" та її елементи. Ієрархія систем "людина - життєве середовище" від рівня системи з однією особою до загальнолюдської системи.
7. Людина як елемент системи "людина - життєве середовище" і як компонент життєвого середовища. Рівні системи "людина - життєве середовище".
8. Загальна характеристика окремих компонентів життєвого середовища людини - природного, техногенного та соціального.
9. Ризиковий баланс та оцінка ризику. Матриця оцінки ризику. Концепція прийнятного (допустимого) ризику.
10. Управління ризиком. Основні принципи управління ризиком. Якісний аналіз небезпек, його різновиди. На прикладі реальних подій та ситуацій показати, як застосовуються на практиці основні принципи управління ризиком.
11. Попередній аналіз небезпек. Аналіз дерева небезпек. Методи, що використовуються для виконання якісного аналізу небезпек. Побудова дерева помилок.
12. Життя як вища форма існування матерії. Діяльність - специфічно людська форма активності, необхідна умова існування людського суспільства.
13. Найбільші техногенних катастрофи у світі як, приклади порушення вимог безпеки систем. Визначення серйозності та ймовірності небезпеки.
14. Правові основи безпеки життєдіяльності. Юридичні заходи, що входять до її складу. Сутність управління в сфері безпеки життєдіяльності.
15. Законодавство України "Про цивільну оборону".
16. Законодавство України про захист людини від впливу іонізуючих випромінювань.
17. Законодавство України про охорону праці.
18. Екологічне законодавство України. Юридична база для природоохоронного законодавства. Об' єкти охорони природи.
19. Правове регулювання безпеки життєдіяльності. Організаційна структура управління безпекою життєдіяльності.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Основи охорони праці» автора Невідомо на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Науково-дослідні завдання з охорони праці та безпеки життєдіяльності“ на сторінці 1. Приємного читання.