Розділ II. АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ І АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар

Об’єктом цих правопорушень є суспільні відносини у сфері охорони конституційного ладу України та у сфері виборчого процесу. Порядок складання, подання та використання списків виборців та списків громадян, які мають право брати участь у референдумі, врегульовано Законами України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» від 03.07.1991 p. № 1286-ХІІ, «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 р. № 474- XIV, «Про вибори народних депутатів України» від 25.03.2004 p. № 1665-IV в редакції від 07.07.2005 p., «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 06.04.2004 р. № 1667-1V.

Адміністративна відповідальність за цією статтею настає за вчинення однієї з таких дій: 1) порушення встановлених законом порядку та строків подання відомостей про виборців або порядку складання списку виборців; 2) порушення встановлених законом порядку та строків надання списку виборців відповідним виборчим комісіям, надання недостовірного списку; 3) порушення вимог закону про виготовлення нового примірника списку виборців для повторного голосування з урахуванням уточнень, внесених до списку у день голосування. Порушення встановлених законом порядку та строків подання відомостей про виборців та складання списків виборців - це невиконання або неналежне виконання відповідними посадовими особами своїх обов’язків.

Суб’єктами цього правопорушення є особи, на яких законом покладено обов’язок подання відомостей про виборців чи списків виборців, списків громадян, які мають право брати участь у референдумі, Перелік посадових осіб, на яких покладено ці обов’язки наведено в статтях 39, 44 Закону України «Про вибори народних депутатів України», ст. 31 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», ст. 33 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», ст. 31 Закону України «Про вибори Президента України»

Суб’єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу (для всіх правопорушень, передбачених коментованою статтею), так і у формі необережності (правопорушення, передбачене ч. 2 цієї статті).

Протокол про це правопорушення мають право складати уповноважені посадові особи органів внутрішніх справ.

Справи про правопорушення, передбачені цією статтею, розглядаються суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.


Стаття 212-8. Порушення права громадянина на ознайомлення зі списком виборців, списком громадян, які мають право брати участь у референдумі


Порушення права громадянина на ознайомлення в установленому законом порядку зі списком виборців, списком громадян, які мають право брати участь у референдумі, а так само відмова у видачі громадянину копії мотивованого рішення про відхилення його скарги (заяви) про внесення змін до списку виборців, списку громадян, які мають право брати участь у референдумі, або порушення строків видачі копії такого рішення -

тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Об’єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері охорони конституційного ладу України та у сфері виборчого процесу. Надання права на ознайомлення зі списками виборців є реалізацією принципу публічності виборчого процесу. Порядок ознайомлення зі списками виборців та громадян, які мають право брати участь у референдумі врегульовано законами України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» від 03.07.1991 p. № 1286-ХІІ, «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 p. № 474-XIV, «Про вибори народних депутатів України» від 25.03.2004 р. № 1665-ІV в редакції від 07.07.2005 p., «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 06.04.2004 р. № 1667-ІV, іншими нормативно-правовими актами.

Об’єктивна сторона цього правопорушення полягає в невиконанні або неналежному виконанні покладених обов’язків щодо надання громадянам можливості ознайомитися зі списком виборців; відмові у видачі громадянину копії мотивованого рішення про відхилення його скарги (заяви) про внесення змін до списку виборців, списку громадян, які мають право брати участь у референдумі; порушенні строків видачі копії такого рішення.

Списки виборців та громадян, які мають право брати участь у референдумі надаються для ознайомлення: не пізніше 1 січня року проведення виборів народних депутатів України; не пізніше як за 31 день до дня виборів Президента України або депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів; не пізніше як за 10 днів до референдуму.

Кожному громадянину надається право оскаржити невключення, неправильне включення в список або виключення із списку, а також допущені в ньому неточності в зазначенні даних про нього. Скарга подається до відповідної виборчої дільниці не пізніше встановленого законом терміну. За підсумком розгляду заяви виборча комісія зобов’язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відхилення скарги. Копія мотивованого рішення про відхилення скарги видається заявнику не пізніше наступного дня після його прийняття, а напередодні дня голосування або в день голосування - невідкладно.

Суб’єктами цього правопорушення є голова виборчої комісії, заступник голови, секретар або інший уповноважений член виборчої комісії.

Суб’єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.

Протокол про зазначене правопорушення мають право складати уповноважені посадові особи органів внутрішніх справ.

Справи про правопорушення, передбачені цією статтею, розглядаються суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.


Стаття 212-9. Порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням засобів масової інформації


Порушення передбаченого законом порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням друкованих, електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації або надання переваги в інформаційних телерадіопередачах чи друкованих засобах масової інформації будь-якому кандидату, політичній партії (блоку), їх передвиборним програмам власниками, посадовими чи службовими особами, творчими працівниками засобів масової інформації -

тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар» автора Авторов коллектив на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ II. АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ І АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ“ на сторінці 275. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи